Domovní instalaceReklamní leták

Stáhněte si náš aktuální reklamní leták.


Vodoinstalace


Moderní stavebnictví vyžaduje moderní technologie, v oblasti technického zařízení budov proto standardně nabízíme rozvody vnitřního vodovodu z plastových trubních systémů INSTAPLAST, EKOPLASTIK, AL-pex, nebo je možno vyhovět potrubím měděným spojovaným lisováním, pájeným naměkko.

Před montáží vodoinstalace bychom měli zvážit několik otázeki, které se týkají především zdroje vody, využití užitkové vody, způsobu ohřevu TUV a použití materiálů.

Rozhodneme-li se kombinovat v domácnosti dva zdroje (voda z veřejné sítě/ studna případně rezervát dešťové vody), lze instalovat oddělené rozvody vody tak aby nedocházelo ke smísení a to ani v kombinaci teplá/studená. Tedy jedna baterie nemůže distribuovat vodu ze dvou zdrojů. Řešením je použití studniční/dešťové vody pro provoz WC, výlevek, závlahového systému, garážových výtokových armatur a městskou kvalitnější vodu samostatným rozvodem pro ostatní využití.

Hlavní uzávěr vody je nejlépe umístit do prostorů kotelny, příp. technických prostor, kde osadíme regulátor tlaku vody, filtr mechanických nečistot, rozdělovač, případně magnetickou úpravnu vody. Toto umístění by nemělo být v reprezentativních prostorech, jelikož při údržbě filtrů může dojít ke znečistění okolí usazeninami. 

Řešení způsobu ohřevu TUV, bude mít zásadní vliv na rozvod potrubí teplé vody. Obsluhujeme-li teplou vodou jednu koupelnu s kuchyní v blízkosti zdroje TUV, bude dostačujícím řešením průtokový ohřev. Je-li v domě více koupelen, nebo je zdroj tepla vzdálen, zvolíme ohřev TUV v zásobníku s kapacitou alespoň 400l/hod.. Použitím zásobníku se nám otevírá řešení okamžité dodávky TUV bez čekání pomocí cirkulačního okruhu.

                                

Baterie

 

Grohe
Hansgrohe
Kludi
Raf
Sanitární keramika
Ideal Standard
Laufen
Jika
Keramag
Vileroy Boch
Sprchy a vany
Ravak
Riho
Huppe
Pařil a Roltechnik
Obklady a dlažby

 

Dokumenty ke stažení