Domovní instalaceReklamní leták

Stáhněte si náš aktuální reklamní leták.


Kotle Atmos


Atmos je rodinná česká firma a v současnosti jeden z největších evropských výrobců kotlů na tuhá paliva.Sortiment zahrnuje kotle na dřevo od 15 do 100 kW, kotle na uhlí a dřevo od 18 do 50 kW, kotel na černé uhlí 26 kW, kotle na pelety od 4,5 do 22 kW a kombinované kotle na dřevo, pelety, zemní plyna a extra LTO ve výkonech od 15 do 35 kW. Výrobky vzbudily velký zájem mezi uživateli topícími dřevem a instalatéry, pro svou dobrou funkčnost, kvalitu a v neposlední řadě, velice příznivou cenu.

  ZPLYNOVACÍ KOTLE NA DŘEVO

Kotle jsou konstruovány pro spalování dřeva, na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru, který odsává spaliny z kotle, nebo vhání vzduch do kotle.
Těleso kotlů je vyrobeno jako svařenec z ocelových plechů 3-6 mm. Tvoří je násypka paliva, která je ve spodní části opatřena žáruvzdornou tvarovkou s podélným otvorem pro průchod spalin a plynů. Dohořívací prostor pod ní je opatřen keramickými tvarovkami. V zadní části těla kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je opatřena odtahovým hrdlem pro připojení na komín.

Dokumenty ke stažení
208.8 kB
Atmos ceník